Liga Campionilor. Meci nebun la Sofia. Real Madrid învinge cu emoții pe Ludogorets

de Cuget Liber Joi, 02 Octombrie 2014 80
Unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale săptămânii a fost la Sofia, unde Ludogoreț a pierdut greu cu Real Madrid, scor 1-2, partidă în care Moți a dat o pasă de gol, dar a fost și autorul unui fault în careu asupra lui Ronaldo.
Iată echipele de start:

Ludogoreț:
Stoyanov - Caicara, Moți, A. Alexandrov, Minev - Dyakov, M. Alexandrov, Espinho - Abalo, Bezjak, Marcelinho
Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Varane, Ramos, Marcelo - Modrici, Illarramendi, Isco - Bale, Chicharito, Ronaldo
Campioana Bulgariei a început meciul senzațional și a deschis scorul în minutul 6, prin brazilianul Marcelinho, care a înscris din apropiere după o deviere cu capul al lui Cosmin Moți, fundașul român fiind integralist la gazde. Lucrurile păreau să meargă în favoarea lui Ludogorets, Cristiano Ronaldo ratând un penalty în minutul 11. Portughezul s-a revanșat însă un sfert de oră mai târziu, când a egalat tot dintr-o lovitură de pedeapsă, acordată extrem de ușor în urma unui duel între șeptarul Realului și Moți. Campioana Europei a așteptat golul izbăvitor până în minutul 77, acesta fiind reușit de francezul Karim Benzema, după o pasă primită de la Marcelo, scrie ultimele-stiri.eu.