Lauri și aplauze pentru o tânără sportivă din Constanța: a obținut două titluri de campioană națională!

de Florentina BOZÎNTAN Luni, 21 Iunie 2021 302
Tânăra Daria Kraus muncește enorm și strânge medalie după medalie de la cea mai fragedă vârstă. Nici de data aceasta nu s-a dezis și a obținut rezultate excepționale la Campionatul Național de Ju-Jitsu, care s-a desfășurat la Brașov, în perioada 18 – 20 iunie. După niște meciuri foarte grele, Daria Kraus a ocupat prima treaptă a podiumului la secțiunea Fighting – Under 16 și Under 18, întorcându-se astfel acasă cu două noi titluri de campioană națională. La secțiunea Ne-waza s-a clasat pe treapta secundă a podiumului.
Rezultatele tinerei sunt cu atât mai remarcabile cu cât în luna mai aceasta a suferit o accidentare la genunchi și a fost nevoită să urmeze fizioterapie și kinetoterapie pentru a se recupera.
Daria Kraus este membră a Clubului Sportiv Marina Constanța și participă la concursuri cu sprijinul Club Lions Balkanica.