"Mușchetarii" constănțeni au ratat podiumul la Naționale

de Andrei ALDEA Marţi, 27 Noiembrie 2012 156
Scrimerii de la CSS 1 Constanța au fost foarte aproape de a obține medalia de bronz la Campionatul Național de cadeți pe echipe și individual, desfășurat zilele trecute la Craiova. Elevii antrenorilor Ion Nițulescu și Monica Marinescu s-au clasat la echipe pe locul 4, ratând astfel podiumul.
Formația CSS 1 a fost alcătuită din Florian Florea, George Drobot, Constantin Drăgoi și Dan Zelenschi.
La individual, cea mai bună clasare i-a aparținut lui Florea, care s-a poziționat pe locul 11.
De la Club Sportiv Farul (antrenor Mihaela Ion), Nistor Gleb a obținut locul 13, iar la echipe, formația din care au mai făcut parte Andrei Dogaru și Nicolae Drăgoi a ocupat locul 8.
Pentru "mușchetarii" de la malul mării urmează încă o competiție: "Cupa 1 Decembrie", care va avea loc la Satu Mare în perioada 1-2 decembrie. CS Farul va concura cu patru sportivi: Raluca Văcărașu, Mihaela Spătaru, Ionuț Boloboașă și Alexandru Spană (antrenor Horia Gheorghe).