Stadionul „Flacăra” din Năvodari ar fi trebuit să găzduiască, duminică, 21 noiembrie, de la ora 11, meciul dintre echipele CS Năvodari și Bucovina Suceava, contând pentru etapa a 16-a a Diviziei Naționale de Seniori la rugby.
- Publicitate -
Partida nu se va mai disputa, oficialii grupării din Suceava anunțând că nu pot efectua deplasarea la Năvodari, informează site-ul oficial al grupării constănţene. În aceste condiții, formația antrenată de Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase va câștiga cu 25-0 și va beneficia și de punctul bonus.
CS Năvodari se află pe locul al doilea al clasamentului și mai are de jucat în acest campionat un singur meci, sâmbătă, 27 noiembrie, în deplasare, cu RC Gura Humorului.
Foto: Facebook / Clubul Sportiv Năvodari - Rugby