Duminică, 07 Iunie 2026

Tenis / După accidentarea de la Roma, Simona Halep începe, luni, recuperarea

de Sorin MIHALACHE Vineri, 14 Mai 2021 202 < 1 min citire
Tenis / După accidentarea de la Roma, Simona Halep începe, luni, recuperarea
Foto: Facebook / Simona Halep
Jucătoarea constănţeană de tenis Simona Halep a confirmat, vineri, 14 mai, că are o ruptură musculară la gamba stângă. 
„Salutare! După un RMN făcut aici la Roma, pot confirma că am o mică ruptură musculară în partea superioară a gambei stângi. Voi zbura azi (n.r. - vineri) spre casă, iar luni, voi începe recuperarea la piscină şi în sală. 
Rămân optimistă şi voi face tot ce pot pentru a grăbi revenirea. Vă mulţumesc şi ne vedem în curând!”, a transmis a treia jucătoare a lumii. 
Simona Halep a abandonat, din cauza durerilor la picior survenite brusc, în turul al doilea al turneului WTA de la Roma, la scorul de 6-1, 3-3, 0-30 în meciul cu Angelique Kerber (Germania). 
Taguri
Articolul anterior Conferinţă Ştiinţifică Internaţională, la Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport Constanţa
Articolul următor Șoferi anchetați penal, după ce s-au urcat beți la volan

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei