Sâmbătă, 06 Iunie 2026

Tenis / Raluca Olaru s-a calificat în sferturi de finală la dublu, la Hobart

de Cuget Liber Duminică, 11 Ianuarie 2015 75 27 sec citire
Tenis / Raluca Olaru s-a calificat în sferturi de finală la dublu, la Hobart
Perechea Raluca-Ioana Olaru/Lara Arruabarrena (România/Spania), cap de serie numărul 4, s-a calificat, astăzi, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Hobart, dotat cu premii în valoare totală de 250.000 de dolari, informează site-ul oficial al competiției.
Olaru și Arruabarrena au învins, în runda inaugurală, cu scorul de 6-4, 7-6 (5), după o oră și 27 de minute, cuplul Chin-Wei Chan/Oksana Kalașnikova (Taiwan/Georgia).
În sferturile de finală, Raluca-Ioana Olaru și Lara Arruabarrena vor întâlni învingătoarele partidei dintre perechea spaniolă Silvia Soler-Espinosa/Maria-Teresa Torro-Flor și cuplul Chieh-Yu Hsu/Nicole Melichar (Taiwan/SUA).
Taguri
Articolul anterior Fotbalistul Junior Malanda a decedat într-un accident rutier
Articolul următor În porturile Constanța și Midia: 35 de nave sub operațiuni de încărcare - descărcare

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei