Vineri, 05 Iunie 2026

Tenis / Simona Halep s-a retras din turneul de la Wimbledon

de Sorin MIHALACHE Vineri, 25 Iunie 2021 267 < 1 min citire
Tenis / Simona Halep s-a retras din turneul de la Wimbledon
Jucătoarea constănţeană de tenis Simona Halep a anunţat, vineri, 25 iunie, că nu va juca la ediţia de anul acesta a Wimbledonului, al treilea turneu de Grand Slam.
„Cu mare tristețe îmi anunț retragerea de la Wimbledon, întrucât accidentarea mea la gambă nu s-a refăcut complet. Am dat tot ce am putut pentru a fi gata de joc, am fost încântată să revin aici, dar corpul meu a spus nu și va trebui să încerc din nou pentru anul următor.
Sunt foarte supărată să iau această decizie. A fost o perioadă dificilă, să vedem ce îmi va rezerva viitorul”, a transmis Simona Halep.
Constănţeanca a juca, ultima oară, în turneul de la Roma, la începutul lunii mai, unde a abandonat, după ce a suferit o ruptură musculară.
Foto: Facebook / Simona Halep 
Taguri
Articolul anterior Avertizare IMEDIATĂ, la Constanţa. COD PORTOCALIU de PLOI TORENŢIALE şi VIJELII
Articolul următor INSPECTOR ȘCOLAR din Constanța și fiul ei, GĂSIȚI MORȚI ÎN APARTAMENT! Cum au intrat pompierii în casă!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei