Un fost mijlocaș al Farului i-a dat gol Israelului

de Marian BOCAI Luni, 28 Martie 2011 969
Fostul mijlocaș al FC Farul Cosmin Matei, în prezent la Steaua, a înscris golul echipei naționale de tineret a României în remiza, 1-1, cu echipa similară a Israelului, în amicalul din Austria, de la Klagenfurt - Welzenegg. Intrat pe teren la pauză, Matei a deschis scorul în minutul 53, cu un șut de la 22 m, la vinclu. Israelienii au egalat în minutul 70. Un alt fost farist, atacantul Denis Alibec, a jucat titular, dar a fost eliminat în minutul 71, pentru două cartonașe galbene, primul primit în minutul 8. Selecționerul României, Emil Săndoi, a jucat cu: D. Moldovan - Mustață, Mladen, Muth, V. Lupu - Anton (46 C. Matei), Suciu (76 Ad. Popa) - Voican (46 Gh. Grozav), Răduț (86 Al. Coman), Țigănașu (62 Vădrariu) - Alibec. Tricolorii susțin următoarea partidă de verificare din cadrul turneului "4 Nations Alpe - Adria U 21 Cup 2011" mâine, cu Georgia, în Austria (Glanegg - St. Veit), de la ora locală 16.