Viitorul și Gaz Metan au încheiat la egalitate

de Mihai CHELEȘ Marţi, 22 Noiembrie 2016 108
Luni seara, FC Viitorul Constanța a remizat pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), contra celor de la Gaz Metan Mediaș, într-o partidă din etapa a XVl-a a Ligii 1 de fotbal.

Medieșenii au deschis scorul în minutul 19 prin golgeterul campionatului Azdren Llullaku, însă gazdele au revenit imediat după pauză, după golul marcat de liberianul Alex Nimely, în minutul 56.

Iată echipele de start:

Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Benzar, Hodorogea, Boli, Ganea - Purece (min. 49, Cicâldău), Nedelcu (min. 70, Carp), Marin - Nimely, Iancu (min. 78, I.Vînă), Chițu.

Gaz Metan (antrenor Cristi Pustai): Pleșca - Crețu, Trtovac, Susnjar, Rugasevic - Buzean (min. 73, Danci), Zaharia, L.Cristea (min. 89, O.Bic) - Llullaku (min. 85, Romeo), Eric, Munteanu.

Clasament: 1. Steaua (33 p), 2. CSU Craiova (30 p), 3. Gaz Metan (27 p), 4. FC Viitorul (27 p)…14. Poli Timișoara (1 p).