Farul s-a reunit în vederea pregătirii de iarnă

645
1 min citire
O parte a fotbaliștilor Farului s-au reunit, astăzi, la stadion, pentru demararea pregătirii de iarnă. Noii antrenori ai echipei, Ștefan Stoica și Vasile Mănăilă, au avut o primă discuție cu lotul de jucători, iar primul antrenament de după vacanță va avea loc tot astăzi, de la ora 15,30. La reunire au fost prezenți doar fotbaliștii români, stranierii urmând a sosi vineri, 15 ianuarie.
Alături de jucătorii din tur (Sardescu, Vl. Neagu - portari; Mățel, Barbu, Buzea, Bubuleandră, Pașcovici - fundași; M. Soare, B. Andone, C. Matei, Cristocea, Păcuraru, L. Mihai II, L. Leu - mijlocași; M. Ene - atacant), au mai venit "lotul Delta Tulcea" (Pătrașcu, Pantelie, E. Nanu, Larie) și doi fotbaliști în probe, Enghin Amet (17 ani, mijlocaș central, de la Școala de Fotbal "Marius Lăcătuș") și Daniel Marin (peste trei zile, împlinește 25 de ani, atacant, ultima dată la Buftea). Amet este constănțean, plecat de la Palatul Copiilor. Marin are trei sezoane (două în prima ligă) la FC Național, mai evoluând la Juventus București sau Rapid II.
Farul se va pregăti la Constanța până duminică, când este prevăzută plecarea în cantonamentul de la Poiana Brașov, unde "Mourinho" Stoica va deplasa un lot de 25 - 26 de jucători. Vom reveni cu amănunte.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0639 secunde