Inspectorii în construcții, în control la un bloc ANL din Murfatlar

176
< 1 min citire
Reprezentanții Inspectoratului Județean în Construcții Constanța au verificat, astăzi, un bloc ANL din orașul Murfatlar, unde, săptămâna trecută, s-a prăbușit o bucată de tavan, pe casa scării.
Inspectorii au verificat dacă proprietarul, administratorii și utilizatorii imobilului au respectat obligațiile privind urmărirea comportării în exploatare a construcției.
"Se pare că incidentul a fost generat de infiltrații cu apă, provenite dintr-o defecțiune a acoperișului. Cred că se impune efectuarea unei expertize, măsură pe care o voi recomanda Primăriei Murfatlar", a afirmat Christian Gigi Chiru, șeful IJC.
De altfel, primăria a anunțat că va lua toate măsurile pentru a evita eventualele incidente de acest fel și va efectua, de urgență, reparațiile necesare.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0252 secunde