Video "7 ani de acasă" - Loc de joacă sau șantier abandonat? Țara Piticilor rămâne sub lacăt

153
< 1 min citire
Bun găsit, dragi pitici, părinți și bunici!
La 7 ani de-acasă vorbim astăzi despre locuri dragi copiilor care au rămas închise, despre elevi care fac performanță și despre schimbările care ar putea apărea în educație.
Aflăm ce se întâmplă cu „Țara Piticilor”, cel mai mare parc de joacă din Constanța, închis de mai bine de un an și jumătate, o cunoaștem pe Sofia Maria Bocai, eleva care a obținut din nou aurul la Olimpiada Națională de Matematică, și vedem ce spun oamenii despre proiectul care condiționează o parte din alocație de prezența la școală.
Tot astăzi vorbim și despre sesiunea specială de Bacalaureat destinată elevilor care reprezintă România la competiții internaționale. Rămâneți cu noi!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.034 secunde