China denunţă încălcarea suveranităţii iraniene

122
25 sec citire
China denunţă încălcarea suveranităţii iraniene - china-1749997714.jpg
China a transmis că este foarte îngrijorată de atacurile masive ale Israelului împotriva Iranului, denunţând încălcarea suveranităţii iraniene şi exprimându-şi disponibilitatea de a ajuta la reducerea tensiunilor, informează agenţia AFP.
China este foarte îngrijorată de atacul israelian împotriva Iranului. Este profund îngrijorată de consecinţele grave pe care le-ar putea avea această acţiune", a declarat Lin Jian, un purtător de cuvânt al Ministerului chinez de Externe. „China se opune oricărei încălcări a suveranităţii, securităţii şi integrităţii teritoriale a Iranului", a adăugat oficialul chinez. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0861 secunde