Jaf ca în filme, într-un cazino

282
< 1 min citire
Jaf ca în filme, într-un cazino - media142575302321782900-1455357236.jpg
Mai mulți indivizi înarmați au atacat și au jefuit cazinoul Pasino din orașul Aix-en-Provence, localitate din sudul Franței, în noaptea ditre vineri spre sâmbătă. 15 persoane au fost rănite ușor, relatează Le Figaro.
E a treia oară în ultimii cinci ani când cazinoul este jefuit ca-n filme, iar atacatorii reușesc să fugă cu banii. Cazinoul Pasino a mai fost jefuit de două ori în 2011. În unul din atacuri, din aprilie 2011, un comando armat a furat 100.000 de euro în câteva minute.
Atacul armat de acum s-a petrecut în jurul orei 03.00 dimineața, ora României. Mai mulți bărbați înarmați au pătruns în clădirea cazinoului și au deschis focul, fără, însă, a răni direct pe cineva.
Totuși, circa 15 persoane s-au ales cu răni ușoare din cauza panicii create, a precizat, pentru Le Figaro, un purtător de cuvânt al Serviciului de pompieri din Departamentul Bouches-du-Rhone.
Bărbații au reușit să fugă cu banii, fiind căutați de autorități. Deocamdată autoritățile franceze nu știu câți atacatori au fost și ce sumă a fost furată.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0424 secunde