350 de locuri de muncă pentru constănțeni

239
1 min citire
Veste cum nu se poate mai bună pentru constănțenii aflați în căutarea unui loc de muncă. Cel de-al optulea magazin Auchan, ce urmează să fie deschis în această toamnă în centrul comercial Maritimo Shopping Center Constanța, a început campania de angajări.
Sunt puse la bătaie 350 de posturi, în 30 de meserii diferite, de la casier, lucrător comercial, cofetar, brutar, patiser, măcelar, bucătar, la agent de securitate, recepționer, contabil și lista poate continua. Diana Păsăreanu, responsabil resurse umane Auchan Constanța, a precizat că interviurile vor începe din luna iulie. Între timp, cei interesați își pot depune CV-ul pe site-ul Auchan, ori la Biroul de Angajări din B-dul Mamaia, nr. 4B.
Potrivit directorului Auchan Constanța, Cristian Popescu, nu se caută neapărat persoane cu experiență: "Nu căutăm neapărat experiența, ci persoane deschise, care au spirit de comunicare, comercial, care să ne ajute să întâmpinăm bine clienții".
Magazinul va avea aproximativ 12.000 metri pătrați suprafață de vânzare efectivă, 50.000 de produse din toate domeniile și 60 de case de marcat.
Tiberiu Dănețiu, director de Marketing Auchan România, a precizat, referitor la prețurile produselor, că nu se va merge pe varianta prețurilor mici doar la promoții: "Încercăm să nu avem prețuri mici la produsele aflate la promoție, și mari în cazul celorlalte, ci să păstrăm toate prețurile mici".
Aventura Auchan în România a început în 2006, la București, acolo unde s-a deschis primul magazin, dar în următorii ani s-a tăiat pamblica și la magazinele din Pitești, Târgu - Mureș, Cluj - Napoca, Suceava, București Militari și Timișoara.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0298 secunde