A ajuns după gratii după ce a lovit o femeie pe "zebră"

232
< 1 min citire
Ion Drăguț, bărbatul care a lovit o femeie pe trecerea de pietoni, din zona Doraly, după care a fugit de la locul accidentului, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, după ce a fost inițial reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore.
Bărbatul a fost depistat în urmă cu două zile, polițiștii stabilind că acesta a condus fără a avea permis, dar și sub influența băuturilor alcoolice, având o concentrație de 0,74 mg/l alcool în aerul pur expirat.
Ion Drăguț este cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de conducere a unui autoturism fără permis de conducere, conducere a unui autoturism sub influența băuturilor alcoolice, vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului fără încuviințarea organelor de poliție.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0317 secunde