Armă cu lunetă, găsită într-un container sosit din America

501
1
< 1 min citire
Armă cu lunetă, găsită într-un container sosit din America - arma1-1370365531.jpg
Polițiștii de frontieră au găsit, într-un container sosit din SUA în Portul Constanța Sud Agigea, o armă cu aer comprimat cu lunetă și 1.000 de proiectile. 
Controlul a fost efectuat luni după-amiază, în jurul orei 17,00, de polițiștii de frontieră și de vameși, la rampa de control fizic al containerelor.
În interior se aflau diferite obiecte personale ale unui constănțean de 64 de ani, pe numele căruia fusese expediat containerul, printre care și o armă cu aer comprimat Quest de calibru 4.5 mm, o lunetă marca Center Point și 1.000 de proiectile marca Crosman de același calibru. 
Proprietarul bunurilor nu a putut prezenta documente justificative pentru arma și muniția aferentă, drept pentru care arma, luneta și proiectilele au fost confiscate și predate Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Poliției Constanța, în vederea continuării cercetărilor și luarea măsurilor legale ce se impun. 
Pe numele proprietarului a fost întocmit un dosar penal. 

Comentează știrea

gogu
5 iunie 2013
o pusca de bilci :tragi si cistigi un iepuras

Mare pericol ptr societate,astia se impusca cu arme moderne stil al capone in chicago de calibrul9 mm (detinute de politisti si declarata ca furate la sto ).Basca detinatorul armei mai era in politie dupa anchete clare de furt de autoturisme si noi mai facem taraboi ptr o pusca de bilci cind interlopii detin un adevarat arsenal si nu ii deranjeaza nimeni.

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0402 secunde