Bercea Mondial rămâne arestat

301
< 1 min citire
Sandu Anghel, cunoscut drept Bercea Mondial, acuzat de tentativă de omor, rămâne în arest după ce magistrații Curții Curții de Apel Craiova i-au respins, vineri, recursul formulat la decizia Tribunalului Olt de a-i prelungi mandatul de arestare.
Bercea Mondial a fost dus, vineri, la Curtea de Apel Craiova, unde le-a spus din nou magistraților că este nevinovat și că totul a fost o înscenare.
Magistrații Curții de Apel Craiova i-au respins recursul, astfel că acesta rămâne în arest.
Cunoscutul cap al lumii interlope din Slatina a fost arestat de Tribunalul Olt în 20 februarie, într-un dosar în care este cercetat pentru tentativă de omor, după ce și-ar fi înjunghiat nepotul, Ionuț Anghel, zis Mercedes, care în urma incidentului a fost internat la Spitalul Județean de Urgență Craiova. (C.B.)

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0268 secunde