Doi adulți și patru copii, transportați de urgență la spital după un accident violent

56
< 1 min citire
Doi adulți și patru copii, transportați de urgență la spital după un accident violent - ambulantaterapieintensiva-1782120161.webp
Doi adulţi şi patru copii au fost transportaţi la spital, luni, după un accident rutier produs între două autoturisme pe autostrada A1, pe sensul Piteşti – Curtea de Argeş.
În total, opt persoane au fost implicate în coliziune, printre care şi patru minori cu vârste între 1 şi 8 ani. La faţa locului au intervenit mai multe echipaje SMURD şi SAJ, precum şi autospeciale de descarcerare şi transport victime multiple.
Două persoane au rămas blocate în vehicule şi au fost extrase de pompieri, fiind preluate ulterior de echipajele medicale. Două victime adulte, o femeie de aproximativ 78 de ani şi un bărbat de 57 de ani, au fost transportate la UPU Piteşti, iar copiii împreună cu părinţii lor au fost duşi la Spitalul de Pediatrie. Alte două persoane au refuzat îngrijirile medicale, conform news.ro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0352 secunde