Fără permis, cu alcool și vehicule neînmatriculate. Polițiștii au prins mai mulți șoferi în trafic

18
< 1 min citire
Fără permis, cu alcool și vehicule neînmatriculate. Polițiștii au prins mai mulți șoferi în trafic - politia2-1782554991.webp
Polițiștii au depistat, în zilele de 26 și 27 iunie, mai multe persoane care au încălcat legislația rutieră pe drumurile din județ.
În primul caz, un bărbat de 58 de ani a fost identificat în timp ce conducea un autoturism deși avea dreptul de a conduce suspendat. Într-o altă situație, un șofer de 46 de ani a fost surprins la volanul unui ansamblu de vehicule neînmatriculat.
De asemenea, un tânăr de 24 de ani a fost depistat conducând fără permis, existând suspiciuni că se afla și sub influența alcoolului. Aparatul etilotest a indicat o valoare de 1,20 mg/l alcool pur în aerul expirat, acesta fiind condus la spital pentru recoltarea de probe biologice.
În toate cazurile, polițiștii continuă cercetările.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0297 secunde