Incendiu mortal. Bătrân găsit sub dărâmături după ce locuința i-a luat foc

80
29 sec citire
Incendiu mortal. Bătrân găsit sub dărâmături după ce locuința i-a luat foc - incendiu-batran-1774936153.webp
Un bărbat în vârstă de 80 de ani, din Brăniștari, județul Giurgiu, și-a pierdut viața după ce locuința i-a luat foc, iar tavanul camerei în care se afla s-a prăbușit peste el.
Potrivit ISU Giurgiu, pompierii din cadrul Punctului de Lucru Călugăreni și Stației Colibași au intervenit cu două autospeciale de stingere. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta generalizat, iar bărbatul a fost găsit sub tavanul prăbușit.
Pompierii au reușit să limiteze extinderea flăcărilor și să protejeze anexe și locuințele vecinilor.
Cauza probabilă a incendiului a fost jarul căzut din sobă pe materiale combustibile aflate în apropiere, conform Știripesurse.ro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.1384 secunde