Înjunghiat că a luat și sticla de suc cu el atunci când a ieșit din bar

330
1 min citire
Vineri seara, polițiștii din Mereni s-au confruntat cu un incident care a tulburat liniștea localității. Un bărbat de aproape 70 de ani, în stare de ebrietate, și-a înjunghiat un consătean, de 27 de ani, dintr-un motiv cel puțin banal.
Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Constanța, subinspec-tor Radu Croitoru, incidentul a fost anunțat la Poliție în jurul orei 18,30. Oamenii legii au constatat că Vladimir Cilibiu, de 66 de ani, l-a înjunghiat cu un briceag, în zona costală, pe Alin Tifoiu, de 27 de ani, din localitate.
Din câte se pare, bătrânul, deși era băut, l-a mai invitat la un suc pe consăteanul său mai tânăr, la un bar din localitate aparținând "Consum Coop". Au vorbit și au râs la masă o vreme, după care Alin a ieșit din bar cu sticla de suc după el. Supărat că băiatul a luat sucul cu el, bătrânul a venit și i-a înfipt în coaste lama unui briceag.
Victima a fost transportată de urgență la Spitalul Clinic Județean Constanța, unde a rămas internată. Din câte se pare, rana provocată nu i-a pus tânărului viața în pericol, dar bătrânul tot va fi cercetat penal. În funcție de zilele de îngrijiri medicale de care va avea nevoie victima ca să se însănătoșească și rezultatul examenului medico-legal va fi stabilită și încadrarea juridică.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0321 secunde