Interlopul "Arinel", condamnat la ani grei de închisoare

557
< 1 min citire
Interlopul
Magistrații de la Înalta Curte de Casație și Justiție a României l-au condamnat definitiv la ani grei de închisoare pe Gheorghe Chirieac Aristocrates, un cunoscut interlop din Constanța. "Arinel", așa cum mai este numit individul, a primit 14 ani de închisoare pentru trafic de minori.
În același dosar, judecătorii i-au condamnat și pe Sali Ervin, la opt ani de închisoare, Adil Rașid, la cinci ani de închisoare, Cătălin Petcu, la șase ani de detenție, Dacian Gavrilă, la patru ani de închisoare, și Valentina Bătineanu, la opt ani și trei luni de detenție.
Potrivit oamenilor legii, indivizii, proxeneți "de meserie", racolau tinere, printre care și minore, pe care le sechestrau și le puneau să se prostitueze, după care le luau banii. Anchetatorii au intrat pe fir încă din 2008, atunci când au descoperit mai multe tinere racolate și obligate la prostituție pe bulevardul Aurel Vlaicu, la stradă, iar altele în mai multe apartamente din municipiul Constanța. În ceea ce privește "satisfacerea la domiciliu", clienții erau racolați prin diverse anunțuri la mica publicitate.
În aceeași sentință definitivă, magistrații au admis și pretențiile civile a două tinere exploatate, indivizii fiind obligați să le plătească aproximativ 50.000 lei. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0343 secunde