O NOUĂ ALERTĂ: A IZBUCNIT UN NOU INCENDIU LA POARTA ALBĂ!

1004
1 min citire
S-a dat din nou alerta în zona comunei Poarta Albă: un nou incendiu a izbucnit pe câmp, în apropierea Canalului Midia – Năvodari. Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Dobrogea au dislocat la fața locului cinci autospeciale de stingere cu apă și spumă, iar pompierii intervin pentru lichidarea flăcărilor. Reamintim că, în noaptea de 18 spre 19 iulie, în aceeași zonă a izbucnit un incendiu care a dus la mistuirea a 50 de hectare de vegetație și afectarea a trei clădiri dezafectate. Citeşte şi Video. INCENDIU DE PROPORȚII, în vecinătatea PENITENCIARULUI POARTA ALBĂ! Au ars 50 de hectare de vegetație și 3 clădiri abandonate!
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe DN 22C Murfatlar-Cernavodă, în zona localității Poarta Albă, județul Constanța, din cauza fumului provenit de la un incendiu de vegetație uscată, ce se manifestă pe o suprafață de aproximativ 3 hectare, vizibilitatea în trafic este afectată, astfel că traficul rutier este oprit total pe DN 22C, între Poarta Albă și comuna Castelu, dar și pe DJ 228.
Circulația este deviată pe un drum județean din comuna Siminoc. Se estimează reluarea normală a circulației în 45-60 de minute.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0986 secunde