Un șofer a lăsat în beznă peste 150 de familii din Poarta Albă

358
< 1 min citire
Din cauza neatenției unui șofer, mai bine de 150 de familii din Poarta Albă au rămas fără curent electric.
Ieri, în jurul orei 10,30, pe DN 22C, un camion a derapat din cauza șoselei umede și a intrat într-un stâlp al rețelei electrice ce aparține SC "Enel" Constanța.
Impactul a fost atât de puternic încât stâlpul a fost la un pas să se prăbușească, rămânând suspendat de cablurile electrice deasupra drumului. Martorii au sunat imediat la 112, iar la fața locului s-au deplasat mai multe echipaje ale Serviciului Poliției Rutiere Constanța. Pentru a evita alte incidente neplăcute, șoferii care mergeau dinspre Medgidia spre Constanța au fost nevoiți să o ia prin localitatea Nazarcea.
Polițiștii de la Rutieră spun că vina aparține camionagiului, care nu a adaptat viteza la condițiile meteo și a pierdut controlul volanului, izbindu-se violent de stâlpul de înaltă tensiune. Traficul rutier a fost întrerupt în zonă timp de mai multe ore pentru ca echipele de la Enel să repună sub tensiune linia electrică.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0284 secunde