Un tânăr a fost prins cu un pistol în torpedoul mașinii

271
< 1 min citire
O echipă de jandarmi care asigura ordinea și liniștea publică în zona Venus și Saturn cu ocazia festivalului "Liberty Parade" a depistat pe drumul dintre cele două stațiuni doi tineri, aflați într-un BMW, care aveau arme asupra lor.
Cu prilejul controlului efectuat, în bagajul unuia dintre tineri s-a găsit un baston telescopic din metal de culoare neagră, iar in torpedoul mașinii un pistol cu gaze, în încărcătorul căruia se aflau 4 cartușe și alte 7 cartușe într-un tub din plastic.
Proprietarul autoturismului, Ionuț Năvloiu, de 20 ani, a declarat că a cumpărat pistolul din târg, de la o persoană necunoscută și că îl poartă asupra sa pentru protecție, deoarece acum doi ani a fost atacat. Al doilea tânăr, Laurențiu P., de 16 ani, declară că a găsit bastonul telescopic pe stadion, la un meci de fotbal.
În cauză au fost întocmite actele pro-cedurale necesare începerii urmăririi penale, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de port fără drept al unei arme de foc.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.031 secunde