UPDATE Schimbări la conducerea IJJ Constanța. Colonelul Ionuț Done este noul prim adjunct al Inspectoratului

434
1 min citire
UPDATE
„Începând cu data de azi, 27 octombrie 2025, colonelul DONE Ionuț a fost împuternicit să îndeplinească atribuțiile funcției de prim-adjunct al inspectorului șef al Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța, pentru o perioadă de șase luni.
Ofițerul are o experiență de peste 22 de ani în structurile Ministerului Afacerilor Interne, unde a activat în cadrul Jandarmeriei Române, cât și în cadrul sectorului teritorial de Audit Public Intern și a ocupat, de-a lungul carierei, mai multe funcții de conducere.
În perioada în care a activat ca auditor în cadrul sectorului teritorial de Audit Public Intern (2016-2024), pe parcursul anului 2019, a fost detașat pentru a exercita funcția de subprefect al județului Constanța.
Prin numirea sa, domnul colonel DONE Ionuț se alătură echipei manageriale a inspectoratului, formată din colonelul VELICU Marius, inspector șef, și colonelul DASCĂLU Valentin, adjunct al inspectorului șef”, au transmis reprezentanții IJJ Constanța.ȘTIREA INIȚIALĂ
Fostul subprefect al Constanței, colonel Ionuț Done, a fost împuternicit astăzi în funcția de prim adjunct al șefului Inspectoratului de Jandarmi Județean (IJJ) Constanța.
Până acum, funcția a fost ocupată de colonel Leontin Rădulescu.
Prin urmare, în prezent, echipa de conducere a Inspectoratului de Jandarmi Județean Constanța este formată din colonel Marius Velicu, împuternicit inspector șef; colonel Ionuț Done, împuternicit prin adjunct al inspectorului șef, și colonel Valentin Dascălu, adjunct al inspectorului șef.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0605 secunde