Ce mare noroc…

518
< 1 min citire
Ce mare noroc… - cemare-1542909496.jpg
Un domn trecut de prima tinerețe, dar cu portofelul gras, agață la bar o tânără frumoasă. După puțin timp, ajung în apartamentul domișoarei. Până ce tânăra "se pregătește", domnul vrea să pună un CD... pentru atmosferă. Pe raft, Brahms, Verdi, Ceaikowski etc.
- Vai, dragă, asemenea muzică asculți tu!?
- Ah, da, am uitat să vă spun că am absolvit Conservatorul.
Domnul se lasă păgubaș cu muzica, dar vede cărțile din bibliotecă. Pe raft: Eliade, Goethe, Pușkin etc.
- Vai, dragă, asemenea cărți citești tu!?
- Ah, da, am omis să vă spun că am terminat și Filologia.
- Păi bine, fato, dar prostituată cum ai ajuns?
- Ah, printr-un mare noroc... 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0398 secunde