Minunea din satul vecin

22
< 1 min citire
Minunea din satul vecin - minune-1782230741.webp
- Măi, Ghiorghiță, auzit-ai tu ce minune s-o întâmplat la biserica din satul celălalt, acu' două zile?
- N-am auzit, băi, Ilie, că eu am stat numai la crâșmă, am avut treabă multă cu niște cumetri.
- Cică un orb s-o tămăduit pe loc după ce-o băut un păhăruț de agheasmă de la părintele!
- Ei, lasă acu', asta-i nimica toată... Să vezi ce minune am pățit eu aseară, de-am rămas mască!
- Ia zi, măi, ce-ai pățit, te-ai vindecat și tu de vreo boală?
- Băi, am băut 10 beri și cinci sute de rachiu... și când am ieșit, nu mai vedeam deloc mașina de poliție din parcare!

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0211 secunde