Problema de ortografie

22
17 sec citire
Problema de ortografie - ortografie-1782404906.webp
În camera de gardă, un medic îi dictează asistentei:
- Scrie: „Pacientul a fost adus cu traumatism cranian“.
Asistenta, vrând să pară deșteaptă, întreabă:
- Domnule doctor, dar „cranian“ se scrie cu „i“ sau cu „e“?
Doctorul se uită lung la ea, apoi la pacient și zice:
- Știi ceva? Scrie mai bine: „A fost adus cu o lovitură la cap“.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0242 secunde