Ajutoarele pentru sinistrați strânse de pedeliștii constănțeni vor fi trimise în județul Tulcea

3144
< 1 min citire
Câteva zeci de elevi din județele cele mai afectate de inundații vor sosi, în perioada următoare, la Constanța, ei urmând a fi cazați, conform declarațiilor liderului județean al PDL Constanța, senatorul Mircea Banias, în căminele ce aparțin liceelor constăn-țene. Această inițiativă se derulează în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean, iar elevii provin din județele Botoșani și Vaslui, câte 40 de elevi din fiecare județ.
Alături de aceștia vor fi cazați, în județul Constanța, și alți elevi ale căror familii au fost afectate de viituri și asta datorită implicării deputatului Zanfir Iorguș, precum și a directorului Inspectoratului Teritorial de Stat în Construcții, Gigi Chiru, care va oferi cazare și masă, în Eforie, pentru 30 de copii.
Cât despre județul spre care vor fi direcționate ajutoarele colectate de democrat liberalii constănțeni, ele vor merge, conform graficului întocmit de către Biroul Permanent Național al PDL, în Tulcea.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0307 secunde