Augustin Zegrean, reacția la condamnarea lui Dragnea: "Uite că i s-a dat demisia"

313
< 1 min citire
Augustin Zegrean, reacția la condamnarea lui Dragnea:
Fostul președinte al Curții Constituționale, Augustin Zegrean, a comentat sentința dată de judecători pentru Liviu Dragnea. Zegrean spune că decizia instanței era de așteptat și s-ar bucura ca judecătorii să nu se mai teamă pe viitor.
Augustin Zegrean a ținut să-l contrazică pe Cătălin Rădulescu, care a spus că sentința în cazul lui Dragnea este o execuție.
"Decizia era de așteptat. Poate judecătorii nu o să se mai teamă pe viitor. Nu este un lucru de lăudat. Faptul că se închide era asta este bine. Nu este o execuție. Este exact consecința faptelor lor. Au încercat să bulverseze justiția si sa o ducă în spate. Uite că n-au reușit. Nu mai trebuie să își dea demisia. Uite că i s-a dat demisia.
Poporul acesta nu doarme. Dacă nu sunt scoși de la guvernare tare mă tem că o să câștige la toamnă din nou alegerile PSD-ul", a spus Augustin Zegrean la Digi24.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0376 secunde