Premierul Victor Ponta a fost primit de președintele Chinei

109
< 1 min citire
Premierul Victor Ponta a fost primit de președintele Chinei - ponta-1372746258.jpg
Premierul Victor Ponta a fost primit, astăzi, de președintele Republicii Populare Chineze, Xi Jinping, căruia i-a transmis cele mai bune gânduri din partea României și și-a exprimat dorința de a continua "relația extraordinară" cu această țară.
"Vă rog să-mi permiteți să vă transmit cele mai bune gânduri din partea României, succes în importantul mandat pe care l-ați primit pentru conducerea țării dvs. După vizita pe care ați făcut-o în România în 2009, aveți deja foarte mulți prieteni și oameni care vă apreciază în mod deosebit", i-a transmis Victor Ponta președintelui chinez Xi Jinping. 
Totodată, șeful Guvernului României și-a exprimat dezideratul de a dezvolta în continuare "relația extraordinară" cu China.  În cursul zilei de marți, premierul Victor Ponta va avea o întrevedere cu omologul său chinez, Li Keqiang. Primul ministru Victor Ponta efectuează în perioada 26 iunie - 3 iulie un turneu asiatic, care a mai inclus Azerbaidjan, Kazahstan și Uzbekistan.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0377 secunde