Momente de groază după ce un urs a intrat într-un spital! Cum s-a încheiat intervenția

65
< 1 min citire
Momente de groază după ce un urs a intrat într-un spital! Cum s-a încheiat intervenția - urs-spital-1782544156.webp
Un urs a fost împușcat, vineri, după ce a pătruns în curtea unui spital din Brașov și s-a oprit la un container de deșeuri. Autoritățile au intervenit în urma unui apel la 112 și au constituit echipa prevăzută de legislație pentru gestionarea unor astfel de situații.
Animalul, o femelă în vârstă de aproximativ 2-3 ani, nu a reacționat la semnalele acustice și luminoase folosite pentru îndepărtare, astfel că s-a decis extragerea prin împușcare. Intervenția a fost realizată de reprezentanții fondului cinegetic. Potrivit specialiștilor, este vorba despre același exemplar care fusese observat în repetate rânduri și în zona cimitirului din cartierul Noua, conform știripesurse.ro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0549 secunde