Video „Constanța Vorbește” - Între salarizare și deficit de personal: provocările Poliției Române

76
< 1 min citire
„Constanța Vorbește” - Între salarizare și deficit de personal: provocările Poliției Române - constanta-vorbeste-1782487739.webp
În cadrul acestei ediții a emisiunii „Constanța Vorbește”, realizatoarea Cătălina Buzoianu l-a avut invitat pe Victor Maftei, președinte SIDEPOL Constanța.
Zoom-ul a fost pus astăzi pe provocările cu care se confruntă Poliția Română, de la salarizare și deficitul de personal, până la condițiile de muncă și impactul acestora asupra activității polițiștilor. Discuția a vizat cauzele care au dus la lipsa de personal din sistem, dificultățile întâmpinate în recrutarea și menținerea angajaților, precum și efectele pe care aceste probleme le au asupra siguranței cetățenilor.
Totodată, au fost analizate revendicările sindicale, dialogul cu autoritățile, măsurile necesare pentru eficientizarea activității polițiștilor și perspectivele privind îmbunătățirea condițiilor de lucru și a sistemului de salarizare din cadrul Poliției Române.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.0396 secunde