Academia Hagi joacă alături de Schalke 04 și Aspire Academy în Qatar

172

Echipa de juniori născuți în anul 1999 a Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi", pregătită de Nicolae Roșca, a debutat în turneul din Qatar, care mai reunește echipele similare ale lui Schalke 04 și Aspire Academy (gazda competiției).

Constănțenii au întâlnit în meciul de deschidere pe Aspire Academy, întâlnirea încheindu-se cu succesul gazdelor, scor 1-0 (1-0). S-au jucat două reprize a câte 35 de minute.

Au evoluat pentru Academia Hagi 1999: Murariu, Burcea, Acasandrei, Vidrăsan (min. 50, R. Gheorghe), Apetrei, Mățan, Crînganu (min. 60, Apostolache), Ene, Ștefan (min. 36, Suflaru), Drăguș, Dumitrașcu.

Turneul categoriei 1998 a debutat, luni, cu întâlnirea Aspire Academy - Schalke 04, scor 0-0.