Ana-Maria Zvâncă, semifinalistă la Campionatul Mondial

369
Constănțeanca Ana-Maria Zvâncă, de la CS Farul (antrenor, Cristian Mihăilescu), s-a clasat pe locul 12, netrecând de semifinale, la categoria fitness +1,63 m de la Campionatul Mondial de culturism feminin, fitness, bodyfitness și fitness masculin, întrecere desfășurată la Santa Susana, în Spania.
Ana-Maria a acumulat 111 puncte (60 în runda întâi și 51 în a doua). Categoria a fost câștigată de o sportivă din Slovacia, care s-a impus apoi și la concursul open de la fitness.
Cel mai bun rezultat al delegației României a fost locul trei cucerit de fosta constănțeancă Irina Muntean, la culturism, categoria 55 kg.