Bayern Munchen a cucerit Cupa Germaniei

133
1
< 1 min citire
Bayern Munchen a cucerit Cupa Germaniei - bayernmunichbayerleverkusen-1463901718.jpg
Bayern Munchen a cucerit Cupa Germaniei la fotbal, grație victoriei cu 4-3 după loviturile de departajare înregistrată în fața formației Borussia Dortmund, sâmbătă seara la Berlin, oferindu-i astfel antrenorului Pep Guardiola un frumos cadou de despărțire. La finalul timpului regulamentar de joc și al prelungirilor, scorul a fost egal, 0-0.
Bavarezii au câștigat recent al patrulea lor titlu consecutiv de campion naționali, o premieră în istoria fotbalului german, dar s-au oprit în semifinalele Ligii Campionilor, sub comanda tehnicianului spaniol, care din sezonul viitor va pleca în Premier League, la Manchester City.
"Jucătorii îmi vor lipsi cel mai mult. Am petrecut trei ani excepționali aici", a declarat după finală Guardiola, care a reușit să câștige în total șapte trofee, în cele trei sezoane petrecute la Bayern Munchen, scrie Agerpres.

Comentează știrea

xyCbfIMILbzwciN
29 noiembrie 2016
JUdpsPfkEOShhYesu

rski9e yvymadloivzc, [url=http://dftbwhbzxovb.com/]dftbwhbzxovb[/url], [link=http://ykcwdhximsrn.com/]ykcwdhximsrn[/link], http://kaxsncjmfkfs.com/

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0455 secunde