Ce a declarat Anghel Iordănescu după meciul României cu Ungaria

158
1

Selecționerul echipei de fotbal a României, Anghel Iordănescu, a declarat, vineri seara, după meciul cu Ungaria, că România nu și-a creat destule ocazii pentru a câștiga partida de la Budapesta, din preliminariile EURO 2016, scrie Agerpres.

''Consider că echipa României a făcut o partidă bună, în mod special în prima repriză, când am încercat să avem posesia, să avem inițiativa și să controlăm jocul. Din punct de vedere tactic am stat bine în teren, dar repriza a doua a fost mai echilibrată. Ne-am fi dorit să fim și mai ofensivi, să câștigăm cele trei puncte puse în joc, dar nu ne-am creat suficiente ocazii, iar cele avute n-am reușit să le finalizăm'', a declarat Iordănescu la conferința de presă.

Naționalele de fotbal ale Ungariei și României au terminat la egalitate, 0-0, vineri seara, pe Groupama Arena din Budapesta, în preliminariile EURO 2016 la fotbal.