CFR Cluj, remiză însemnată cu Galatasaray

201

Campioana României la fotbal, CFR Cluj a obținut, aseară, pe Turk Telecom Arena, o remiză importantă cu Galatasaray, scor 1-1 (1-0), contând pentru etapa a III-a a grupei H din Liga Campionilor, având în vedere că au jucat în 10 oameni după elminarea lui Aguirregaray din minutul 28.

Clujenii au deschis scorul în minutul 19, prin Kapetanos, care a înscrins după o centrare a lui Camora. Mingea l-a lovit pe portarul Nounkeu și a fost autogol.

În minutul 34, Sepsi a comis un henț în careu, iar gazdele au primit penalty, însă Felgueiras a apărat incredibil șutul lui Melo.
CFR-ul a condus partida cu un om în minus până în minutul 76, când Yilmaz a egalat cu capul, după o ieșire proastă a portarului Felgueiras.

Iată formația folosită de Ioan Andone: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu (cpt.), Piccolo, Sepsi (53 I. Rada) - Luis Alberto, Aguirregaray, Godemeche, Camora - R. Bastos (72 Nicoară), Kapetanos (78 G. Mureșan).

Galatasaray: Muslera - Eboue, Kaya, Nounkeu, Altintop - Melo, Selcuk, Amrabat, Riera - Elmander - Bulut
Rezerve: Ceylan, Cris, Balta, Sanoglu, Bayar, Colak, Yilmaz.

CFR Cluj va juca returul cu "Galata" pe 7 noiembrie, pe teren propriu, de la ora 20.45.