Cicliștii de la Bilal 2000 n-au prins viteză la Cupa FRCT

985

Rutierii de la CS Ciclism Bilal 2000 Constanța nu au avut spor la pedalat la Cupa FRCT, competiție de juniori desfășurată, zilele trecute, la Cluj.
În clasamentul general, la secțiunea juniori mari (22 participanți), Laurențiu Ene a fost al 11-lea, iar coechipierul său Ștefan Căpușan, abia al 18-lea. În întrecerea cadeților (14 participanți), George Staicu a ocupat poziția a 10-a, iar Robert Pisică a fost cel de-al 13-lea sportiv care a trecut linia de sosire.
La ambele categorii, campioni au devenit cicliștii de la Olimpic Team Autoconstruct, Alexandru Stancu (juniori mari) și Mihai Vlad (cadeți).
Cupa FRCT a cuprins trei etape: prima de fond, pe distanța de 80 km, a doua de contratimp (16,2 km) și ultima - circuit în orașul Cluj, de 40 km.