Concurs CS Otopeni - FC Farul 3-2 / final

359

După 1-1 la pauză, scorul final al întâlnirii de astăzi CS Otopeni - FC Farul, din etapa a 19-a a Ligii a II-a la fotbal, seria întâi, a fost 3-2 în favoarea gazdelor. CS Otopeni a trecut în avantaj imediat după pauză, în minutul 50, când Iordache, după ce a driblat un "marinar", a înscris cu un șut din careu, pe lângă portarul constănțean Zdrâncă. Gazdele s-au desprins la 3-1 în minutul 59, prin G. Ghiță (cel care deschisese scorul), cu un șut de la marginea careului, care a încheiat o acțiune personală.

Căpitanul Farului, Liviu Ștefan, a închis tabela, în minutul 88, după ce a transformat o lovitură de la 11 m. Echipa de start a Farului a fost: Zdrâncă - Nițescu, L. Ștefan (cpt.), Barbu, Sascău - Husein, Stăncioiu, G. Munteanu, Păduraru - Șt. Ciobanu, Dutciuc.