CSM Constanța, calificată în finala SuperCupei României la handbal masculin

274

Jucăm Finala SuperCupei României! Handbaliștii CSM Constanța au revenit senzațional în meciul cu cei de la Minaur Baia Mare și s-au impus cu 27-24, după ce la pauză aveau un deficit de șase goluri, 11-17!

De la vestiare a ieșit o echipă schimbată, care a luptat admirabil pentru a întoarce soarta partidei și băimărenii au înscris de două ori în primele 15 minute! Golul lui Căbuț, după o dublă aeriană plecată de la Aliokhin și continuată de Ravnic, a turnat plumb în picioarele adversarilor și, de la 22-19 (minutul 46), băieții lui George Buricea au făcut legea pe teren.

Excelentă evoluția interului dreapta bielorus Mikalai Aliokhin, un câștig important la linia de 9 metri, alături de Călin Căbuț. La primul său meci oficial în tricoul echipei noastre, a fost principalul marcator, cu 8 reușite!

Au evoluat: Vasile, Rusu – Aliokhin 8 goluri (1x7m), Ravnic 4 goluri (1x7m), Nistor 3, Stankovic 3 (1), Andrei 2 (1), Ilie 2, Drăgan 2, Căbuț 1, Nikolic 1, Chikovani 1, Komogorov, Susanu, Caba, Vegar.

Urmează finala! Duminică, 20 August, de la ora 17.30, vom juca, în Sala Dinamo din Capitală, cu trofeul pe masă.