Divizia A la handbal feminin

CSU Neptun a învins Dinamo într-un meci disputat fără spectatori

172

CSU Neptun are un parcurs foarte bun în Seria B a Diviziei A la handbal feminin. Fetele antrenate de Ion Ivan și Lăcrămioara Ilie au primit, ieri după-amiază, la Sala Sporturilor din Constanța, vizita celor de la HC Dinamo București, într-un meci disputat fără spectatori, din cauza restricțiilor impuse pentru prevenirea răspândirii virusului Covid-19.

Constănțencele au intrat la pauză cu un avantaj de 10 goluri, tabela arătând 24-14 după primele 30 de minute. În partea a doua, dobrogencele au menținut ritmul, iar la final, s-au impus cu scorul de 41-33.

În urma acestei victorii, CSU Neptun se menține pe primul loc în clasament, cu 55 de puncte, la trei "lungimi" în fața următoarei clasate, CSU Știința București, formația din Capitală având însă un meci mai puțin disputat.