CSU Neptun victorioasă în fața formației HC Zalău

75

CSU Neptun a reușit aseară a patra victorie din acest sezon în fața lui HC Zalău, scor 21-16. Jucătoarele antrenate de Ion Crăciun s-au impus în fața lui HC Zalău în ultimul meci al etapei a 15-a din Liga Națională. După 11-10 la pauză, formația constănțeană s-a distanțat în doar cinci minute la patru goluri diferență, grație evoluției excelente a Biancăi Tiron. Handbalistele de la CSU Neptun Constanța au reușit o victorie importantă în lupta pentru evitarea retrogradării. În următoarea etapă, programată pentru 8 februarie, CSU Neptun (locul 9 în clasament) se pregătește să întâlnească pe ASC Corona 2010 Brașov (locul 2).