Denis Alibec a înscris din nou pentru Inter Primavera

1001
Fostul atacant al Farului Constanța, Denis Alibec, a marcat după doar 18 secunde de la începutul reprizei secunde în partida Inter Milano - Albinoleffe, încheiată la egalitate, scor 1-1, din cadrul etapei a doua a campionatului Primavera.
Internaționalul de tineret a înscris cu o lovitură cu capul, deschizând scorul în minutul 46.
"Devierea sa cu capul a fost una perfectă, la încheietura barelor, iar portarului advers i-a fost imposibil să mai respingă balonul", a notat site-ul oficial al clubului Internazionale Milano.
Alibec, căruia i s-a anulat un gol la finalul primei reprize, pe motiv de ofsaid, a fost unul dintre cei mai activi jucători de pe teren și a fost înlocuit în minutul 72.