Derby local în Liga a III-a: CS Eforie - Oil Terminal
Etapa a 15-a a Ligii a III-a la fotbal, seria secundă, se dispută astăzi, de la ora 14, după programul: Farul II - Utchim Găești, Partizanul Merei - ACS Berceni, CS Eforie - Oil Terminal, CSM Medgidia - Unirea Slobozia, Viitorul Însurăței - Viitorul Constanța, Viitorul Chirnogi - CS Tunari, Petrolul Berca - Viitorul Ianca, Dunărea Călărași - CS Viscofil, Callatis Mangalia - CS Domnești.
Clasament Liga a III-a
1. ACS Berceni 14 10 2 2 41-6 32
2. Unirea Slobozia 14 10 2 2 36-9 32
3. Viitorul Constanța 14 10 2 2 27-4 32
4. Callatis 14 8 4 2 18-8 28
5. Petrolul Berca 14 8 3 3 19-16 27
6. CS Domnești 14 8 2 4 40-19 26
7. CS Viscofil 14 7 4 3 32-11 25
8. Dunărea Călărași 14 7 2 5 26-23 23
9. Partizanul Merei 14 6 3 5 17-22 21
10. CS Eforie 14 5 4 5 17-20 19
11. CS Tunari 14 4 6 4 15-16 18
12. Viitorul Însurăței 14 5 2 7 16-16 17
13. Viitorul Ianca 14 4 1 9 18-35 13
14. Farul II 14 2 5 7 12-19 11
15. CSM Medgidia 14 3 2 9 12-30 11
16. Oil Terminal 14 2 2 10 14-44 8
17. Viitorul Chirnogi 14 2 1 11 13-41 7
18. Utchim Găești 14 1 1 12 14-48 4
Etapa viitoare
Vineri, 20 noiembrie, ora 14: Farul II - Viitorul Însurăței, Viitorul Ianca - Viitorul Chirnogi, CS Domnești - Dunărea Călărași, CS Viscofil - Petrolul Berca, Oil Terminal - Callatis Mangalia, Unirea Slobozia - CS Eforie, ACS Berceni - CSM Medgidia, CS Tunari - Viitorul Constanța; sâmbătă, 21 noiembrie, ora 14: Utchim Găești - Partizanul Merei.
Clasament Liga a III-a
1. ACS Berceni 14 10 2 2 41-6 32
2. Unirea Slobozia 14 10 2 2 36-9 32
3. Viitorul Constanța 14 10 2 2 27-4 32
4. Callatis 14 8 4 2 18-8 28
5. Petrolul Berca 14 8 3 3 19-16 27
6. CS Domnești 14 8 2 4 40-19 26
7. CS Viscofil 14 7 4 3 32-11 25
8. Dunărea Călărași 14 7 2 5 26-23 23
9. Partizanul Merei 14 6 3 5 17-22 21
10. CS Eforie 14 5 4 5 17-20 19
11. CS Tunari 14 4 6 4 15-16 18
12. Viitorul Însurăței 14 5 2 7 16-16 17
13. Viitorul Ianca 14 4 1 9 18-35 13
14. Farul II 14 2 5 7 12-19 11
15. CSM Medgidia 14 3 2 9 12-30 11
16. Oil Terminal 14 2 2 10 14-44 8
17. Viitorul Chirnogi 14 2 1 11 13-41 7
18. Utchim Găești 14 1 1 12 14-48 4
Etapa viitoare
Vineri, 20 noiembrie, ora 14: Farul II - Viitorul Însurăței, Viitorul Ianca - Viitorul Chirnogi, CS Domnești - Dunărea Călărași, CS Viscofil - Petrolul Berca, Oil Terminal - Callatis Mangalia, Unirea Slobozia - CS Eforie, ACS Berceni - CSM Medgidia, CS Tunari - Viitorul Constanța; sâmbătă, 21 noiembrie, ora 14: Utchim Găești - Partizanul Merei.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole din aceeași secțiune
Marţi, 17 Noiembrie 2009
Marţi, 17 Noiembrie 2009
Marţi, 17 Noiembrie 2009
Marţi, 17 Noiembrie 2009