Derby-ul Dinamo-Steaua, plin de incidente!

133
Meciul DINAMO-STEAUA s-a oprit în minutul 35 după ce fanii "câinilor" au aruncat în teren cu torțe, brichete și telefoane mobile. În momentul întreruperii, scorul era 1-0 pentru Steaua. Partida s-a reluat după 10 minute. Jandarmii au evacuat o parte a fanilor dinamoviști în debutul reprizei secunde.

Purtătorul de cuvânt al Jandarmeriei București, Georgian Enache, a declarat vineri agenției Mediafax că au fost duse la poliție cinci persoane, pentru folosirea de materiale pirotehnice la derbiul Dinamo-Steaua, și acestea riscă pedepse de până la cinci ani de închisoare.

Amintim că echipa Steaua a învins, vineri, pe Arena Națională, cu scorul de 2-0 (1-0), formația Dinamo, în derbiul etapei a XXXI-a a Ligii I. Golurile  au fost marcate de Mansaly Boubacar, în proprie poartă, în minutul 13, și de Cristian Tănase, în minutul 70.