Doi sportivi de la CS Farul, pe podium la Campionatul Național de spadă

27
< 1 min citire
Doi sportivi de la CS Farul, pe podium la Campionatul Național de spadă - cs-farul-copii-1782476290.webp
Clubul Sportiv Farul Constanța a participat la Campionatul Național de spadă pentru copii, competiție în cadrul căreia doi dintre micii sportivi ai clubului au urcat pe podium, încununând astfel munca depusă la antrenamente.
La categoria U11, David Ristea a cucerit medalia de argint, iar la categoria U9, Albert Busla a încheiat, de asemenea, pe locul al doilea, obținând medalia de argint.
CS Farul Constanța a mai fost reprezentat de alți trei sportivi la Campionatul Național de spadă pentru copii. La categoria U9, Ștefan Ulmeanu s-a clasat pe locul 21, Ines Balaș a ocupat locul 10, iar Sofia Balaș a încheiat competiția pe locul 27.
Micii sportivi de la CS Farul Constanța sunt pregătiți de antrenoarea Mihaela Ion, rezultatele obținute confirmând progresul și munca desfășurată în cadrul secției de spadă a clubului.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0304 secunde