Concurs Dorian Barbu, rezultat foarte bun la Grand Prix

260

Atletul Dorian Barbu, de la CS Farul Constanța (antrenor, Daniel Cojocaru), s-a clasat pe prima poziție la etapa întâi a Concursului Național "Grand Prix" de sală pentru juniori II, în proba de triplusalt, obținând și un rezultat foarte bun, 14,09 m.
Pe locul întâi s-a mai situat un farist, Dragoș Zbarcea, la 60 m (7,37 s), antrenori, Cecilia Gevat și Alin Larion, dar și Simona Predoi (LPS "Nicolae Rotaru" CSS - Farul; antrenor, Dan Ciocan), la 400 m (63,58 s).
Oana Ganera (CSS1 - Farul), antrenor, Cătălin Ganera, a fost a doua la 60 m (8,22 s), ca și Vlad Zincă (CSS4 București - Farul), la greutate 5 kg (15,86 m), și Liviu Ștefan (CSS1 Constanța; antrenor, Ioan Oltean), la 60 m (7,50 s).
Dragoș Zbarcea s-a mai clasat pe podium la triplusalt, locul trei, cu 13,34 m, iar Mădălin Târșoagă (CSS1 - Farul; antrenor, Ioan Oltean) a ocupat și el poziția a treia, la 400 m garduri (54,82 s). Antrenorul Oltean este mulțumit și de evoluția unui alt elev de-al său, Stelian Dumitru.